DTY fonal ruházati szövetekhez: A kötés minőségének legfontosabb kiválasztási paraméterei

Egy 150D/48F poliészter DTY fonal tökéletesen el tud futni körkötőgépen 30 000 méteren keresztül, majd négy tekercsenként elkezd törni, mert a keveredési szám méterenként 40 pont alá csökkent. A fonal specifikációs lap nem változott, a gyár nem változott, de a kiválasztási ablak igen. A DTY vagy húzott texturált fonal egy poliészter filament fonal, amelyet húzó-textúrálással, részben orientált fonalból állítanak elő krimpelés, ömlesztés és nyújtás érdekében. A DTY kiválasztása a ruházati anyagokhoz azt jelenti, hogy olyan paramétereket kell kiválasztani, amelyek szabályozzák a kötés hatékonyságát, a festék konzisztenciáját, a zsugorodást és a szövetek kézi összetételét.

A Denier és a Filament Count az első két kiválasztási paraméter

A ruházati minőségű DTY esetében a denier és az szálak száma határozza meg a fonal lineáris sűrűségét és finomságát, és ezeket a szövet súlyához, vastagságához és tapintásához kell igazítani.

Denier 9000 méter fonal tömege grammban. Egy 75D fonal 8,3 g/1000 m, míg a 150D fonal 16,7 g/1000 m. A filamentumok száma megmutatja, hogy hány mikroszál alkotja azt a köteget; több filament általában lágyabb kézérzetet jelent, de magasabb gyártási költséget és nagyobb érzékenységet is jelent a textúra körülményeire.

Gyakori DTY denier/szálas szál kombinációk ruházati szövetekhez
Denier/Filament Tipikus használat Kézi tapintás
50D/24F Könnyű blúzok, bélések Puha, finom
75D/36F Átlátszó kötöttáru, finom mezek Sima, teríthető
100D/48F Pólók, egyszínű mez Kiegyensúlyozott
150D/96F Sportruházat, dupla kötött Telt, rugalmas
300D/96F Felsőruházat, nehéz gyapjú Tartós, tartós
Ökölszabály: Válassza az 50–75D-t a könnyű felsőkhöz, a 100-150D-t a napi kötöttárukhoz, és a 300D-t vagy magasabbat csak akkor, ha a kialakítás vastagabb, tartósabb arcot kíván.

A préselés összehúzódása és rugalmassága Határozza meg a nyújtást és a tömeget

A préselési összehúzódás szabályozza, hogy a DTY mekkora térfogatot és rugalmasságot biztosít az anyagnak; az alacsony hullámosságú fonalak laposan fekszenek, míg a magas hullámosságú fonalak visszanyúlnak.

A húzás-textúrázás során a hamis csavarás folyamat minden egyes izzószálban krimpelt geometriát állít be. A ruházati minőségű DTY esetében a 15-30%-os préselési összehúzódási értékek normálisak; az alacsonyabb értékek a szőtt anyagokhoz, a magasabb értékek pedig a szimpla mezekhez és az interlockhoz illik. A szakadási nyúlás ugyanennek a vitának a része: a szabványos DTY általában 25-40%-kal nyúlik meg törés előtt, a nagy rugalmasságú változatok pedig meghaladhatják a 45%-ot.

15–30%

hullámos összehúzódás

25–40%

szakadási nyúlás

5-9%

forró levegős zsugorodás

Kerek vs Trilobal DTY keresztmetszete

Kerek

Kiegyensúlyozott csillogás, egyenletes festés és puhább, mattabb felület. A legjobb színes fonalakhoz és laza kötöttárukhoz.

Trilobal

A háromszög keresztmetszet fényesebb fényt, nagyobb felületi súrlódást és jobb nedvességszállítást eredményez. Gyakori bélésekben, sportruházatban és finom kötött anyagokban.

Szakítószilárdsági, nyúlási és hőzsugorodási készlet feldolgozási határértékei

A DTY fonalnak túl kell vészelnie a festést és a szárítást túlzott torzulás nélkül; szívósság és hőzsugorodás azok a paraméterek, amelyek előrejelzik ezt a viselkedést.

A szakítószilárdságot centinewton per decitexben mérik, és azt jelzi, mekkora húzóerőt tud elviselni a fonal, mielőtt elszakadna. A nagy sebességű körkörös kötésnél a 3,0 cN/dtex alatti szakítószilárdság a szálak töréséhez és a gép leállásához vezet; A nagy szakítószilárdságú DTY 4,5 cN/dtex vagy nagyobb értéknél 1000 m/perc feletti sebességet tesz lehetővé.

A ruházati minőségű poliészter DTY céltartományai
Tulajdonság Szabványos ruházati minőség Nagy teljesítményű fokozat
Tartósság (cN/dtex) 3,5–4,2 4,5–5,5
Szakadási nyúlás (%) 25–35 20–30
Forró levegős zsugorodás 180°C-on (%) 5–9 3–5
Forrásban lévő víz zsugorodása (%) 2–4 1,5–3
Gyakorlati korlát a ruházati DTY számára: tartsa a forró levegős zsugorodást 180°C-on 8% alatt, ha stabil kész méreteket szeretne festés és tömörítés után.

A festékfelvétel és a színkonzisztencia kereskedelmi paraméterek

A színkonzisztencia az első dolog, amit a vásárló a kész ruhadarabon ellenőrzi, és ezt a DTY belső festékfelvétele határozza meg, nem pedig a festőház.

A poliészter DTY-t általában 130°C körüli hőmérsékleten diszperz festékekkel festik. A fonal kristályosságában és a filament keresztmetszetében bekövetkező változások megváltoztatják a festék felszívódását. Két, azonos szilárdságú 150D/48F tétel még mindig eltérő árnyalatmélységet produkál, ha a hőtörténetük eltérő. Ennek a kockázatnak a kezelésének megbízható módja a szállító igénybevétele színkártya adatbázis , amely minden termékszámot színcsaládhoz és gyártási tételhez köt. A Zhejiang Hengke Textile Technology Co., Ltd.-nél a színkártya olyan családokba van rendezve, mint a kék, bézs, szürke, lila, rózsaszín és piros, ami megkönnyíti a szezonális paletta és a tényleges DTY termék párosítását az általános árnyalatnév helyett.

Blue Series Polyester DTY Yarn ZB0118 350 Kék sorozatú poliészter DTY fonal ZB0118 350 Ez a környezetbarát, nagy rugalmasságú DTY fonal speciális kötegkódot hordoz, amely támogatja a színcsalád nyomon követését és a festés során a konzisztens árnyalategyeztetést, ami ideális a gyártás megbízhatóságához. Termék megtekintése →

Például a Hengke Blue 350 ZB0118 termékkód több gyártási tételt köt egyetlen színreferenciához. Ha színnév helyett termékszámot ad meg, a malom pontosan nyomon tudja követni azt a DTY-t, amely a jóváhagyott labormártást eredményezte.

Az összekeverés, a befejezés és a csomagolás minősége meghatározza a kötés hatékonyságát

A méterenkénti keveredési pontok, a centrifugálási szint és a csomagtekercselés minősége több állásidőt okoz, mint a legtöbb száltulajdonság.

A 150D DTY-ben a tipikus keveredés méterenként 40 és 100 pont között megy. Túl kevés pont teszi lehetővé, hogy a szálak széthasadjanak kötés közben; túl sok szűk foltokat hoz létre, amelyek csíkokat okoznak. A 0,2–0,5% körüli felületi szint csökkenti a statikus és a fémszálas súrlódást. A csomagsűrűség és a kúpos szög határozza meg, hogy egy csomag futhat-e egy 1,5 fokos kúpon létra nélkül.

  • Ellenőrizze a keveredést tűtáblán 50 m/perc sebességgel; legalább 40 pontot számoljon a ruházati kötéseknél.
  • Mérje meg a csomagolás sűrűségét rugós skálával; A szabványos DTY csomagok általában 900–1100 g/l-t szállítanak.
  • Kérjen letekercselési teszteket 800–1200 m/perc sebességgel, mielőtt nagy rendeléseket vállalna.
  • Érvényesítse a farok hosszát és áthelyezi a farokat; automata csévélők függenek tőlük.
Egy óra elkerülhető állásidő forgási keretenként 1,5–2%-kal csökkentheti az 50 tonnás rendelés összhatékonyságát.

A DTY fonalszállító érvényesítése tömeges rendelések előtt

A DTY beszállítói kiválasztása műszaki audit, nem ártárgyalás; ellenőrizze a laboratóriumot, a kapacitást és a színek nyomon követhetőségét.

Kérje írásban a következő bizonyítékokat: préselési összehúzódási és szakítószilárdsági tanúsítványok, forrásvízzel végzett zsugorodási eredmények a pontos denierhez, festékfelvétel vagy árnyalat nyomon követhetősége a kívánt színhez, és keveredési adatok a használni kívánt csomagformátumhoz. A Zhejiang Hengke Textile Technology Co., Ltd. szerint a megfelelő beszállítónak saját tesztelő laboratóriuma lesz, emellett éves kapacitása meghaladja a 300 000 tonnát, és a szállítási ciklus körülbelül 20 nap a megrendelés visszaigazolása után. Ezek nem marketing kifejezések; ezek határozzák meg, hogy megtarthatja-e saját gyártási ütemtervét.

50D 5,6 g 75D 8,3 g 100D 11,1 g 150D 16,7 g 300D 33,3 g

1000 m DTY elméleti tömege minden névleges deniernél

Használja ezt a kapcsolatot a számlázás és a költségszámítás kétszeri ellenőrzéséhez. Ha kilogrammonként 150D DTY-t adnak meg, egy 10 000 m-es szőtt megrendeléshez körülbelül 167 kg fonalra van szükség a hulladék- és festékveszteség előtt.

Egy megbízható DTY beszállítónak kérésre laboratóriumi tanúsítványt kell biztosítania a préselésről, a szakítószilárdságról, a zsugorodásról és az összekeveredésről. Ha egy szállító csak árat ad meg, keressen másik forrást.
Polyester DTY Factory Product Range Poliészter DTY gyári termékcsalád Gyári áttekintés, amely több DTY fonalsorozatot sorol fel különböző színekkel és jellemzőkkel, például antibakteriális, ráncálló és újrahasznosított opciókkal, segítve a vásárlókat a megfelelő specifikációk összehasonlításában és kiválasztásában. Termék megtekintése →

A specifikáció egyeztetéséről bővebben a mi útmutató a megfelelő poliészter DTY fonal kiválasztásához textiltermékekhez elmagyarázza, hogyan viselkednek ugyanazok a paraméterek a szövés, kötés és befejezés során.

DTY fonal ruházati szövetekhez: Kiválasztás GYIK

A legtöbb DTY-kiválasztási probléma elkerülhető, ha a gyártás előtt ellenőrzi a deniert, a krimpelést, a zsugorodást, az összekeveredést és a színkövethetőséget.

Melyik denier a legjobb pólószövethez?

A 100D/48F szabványos kiindulópont az egymezes pólók számára; A 75D/36F jobb a könnyű nyári darabokhoz, és a nagyobb izzószálak, például a 96F vagy a 144F lágyabb tapintást biztosítanak.

Miért zsugorodik másképp a DTY, mint az FDY?

A DTY krimpelő és nagyobb térfogatú, így a forró levegős zsugorodás általában nagyobb, mint az FDY. A ruházati minőségű DTY-nek az 5–9%-os tartományban kell maradnia, az alacsony zsugorodású változatok pedig 3–5%-os arányban állnak rendelkezésre.

Hány keverési pontra van szükségem?

Körkötéshez használjon DTY-t legalább 40-50 keverési ponttal méterenként, hogy elkerülje az izzószál hasadását. A szőtt alkalmazások kevesebbel is működhetnek, de gyártás előtt ellenőrizni kell egy tűtáblán.

DTY-t dénárral vagy színszámmal vásároljak?

Vásároljon teljes termékkóddal, amely tartalmazza a deniert és a színreferenciát. Egy színszám önmagában kétértelmű; egy termékkód, például a ZB0118 Blue350 az árnyalatot egy adott fonalsorhoz és gyártási tételhez köti.

Kérjen gyártás előtti mintát a saját festési és befejező programjának megfelelő feltételek mellett.